MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
Bu sözleşme, Efendi Kuruyemiş'in müşteriye ürünlerin satış şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Efendi Kuruyemiş, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

TARAFLAR
Ticaret Ünvanı: Efendi Kuruyemiş Gıda Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adres: Beşevler Mh. Onurlu Sk. Emre Apt. No:47 / A Nilüfer /  BURSA

Kayıtlı Bulunduğu ; 
Vergi Dairesi: Çekirge Vergi Dairesi
Vergi Numarası: 3250908768

Müşteri: Bu sözleşmeyi, Efendi Kuruyemiş'in online satış bölümünde yapacağı başvuru esnasında onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ
Müşteri'nin Efendi Kuruyemiş'in web sitesinden yapacağı online başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir.

SÖZLEŞME TEMELLERİ
Bu alanadı sözleşmesinde (“ sözleşme ”), “siz” ve “sizin” ile müşterimiz (“müşteri”) ve “biz”, “bizim”, “yazman” ile Efendi Kuruyemiş firması kastedilmektedir.  Kayıt işleminizi tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

BİLDİRİMLER
Efendi Kuruyemiş; müşterilerine bildirmeksizin, üye kayıt bilgileri, sipariş ve kargo durumları gibi alışverişin işleyişi içerisindeki durumları müşterinin cep telefonuna SMS ile gönderecektir.
(1 Mayıs 2015 Tarihinde yürürlüğe giren yasa kapsamında, Ticari amaç güden kampanya mesajları müşteri izni olmadan kesinlikle gönderilmeyecektir.)
Efendi Kuruyemiş, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir.
Müşteri online kayıt esnasında ve/veya daha sonra Efendi Kuruyemiş 'ye bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. Efendi Kuruyemiş 'nin müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, müşteri Efendi Kuruyemiş 'ye  hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

ÜCRETLER VE ÖDEME
Müşteri, Efendi Kuruyemiş ürünleri ile ilgili ücretlerini ve ilgili vergileri  ödemeyi kabul eder. Ücretler, her sipariş işlemi tamamlandığında peşin olarak tahsil edilecektir. Efendi Kuruyemiş, hizmet ücretlerini, müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Efendi Kuruyemiş ye her türlü hizmet  ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, Efendi Kuruyemiş web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşterinin Efendi Kuruyemiş hizmetlerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir.

MÜŞTERİ, BU SÖZLEŞMEYİ KABUL EDEREK, İLGİLİ ÜCRETLERİN MÜŞTERİNİN KAYIT ESNASINDA BİLDİRDİĞİ KREDİ KARTI HESABINDAN TAHSİL EDİLMESİNE İZİN VERMİŞTİR.
Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, aylık hesap planlarında 5 iş günü önceden, yıllık hesap planlarında 15 iş günü önceden haber vermek şartı ile, Efendi Kuruyemiş ‘ye yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yada müşteri paneli yolu ile sonlandırabilir. Bu durumda, Efendi Kuruyemiş, müşterinin içinde bulunduğu kullanım dönemini takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır.  Sözleşmenin müşteri tarafından sonlandırılması durumunda, müşteriye ait Efendi Kuruyemiş’de bulundurulan hizmete ait bütün kayıtlar silinecektir. Müşteri, sözleşmenin yürürlükte kaldığı süre boyunca, Efendi Kuruyemiş’ye tahsilat için bildirdiği kredi kartı bilgilerinin güncelliğinden sorumludur. Müşteri, kredi kartının son kullanma tarihinin değişmesi durumunda, bu bilgiyi Efendi Kuruyemiş’ye iletecektir. Efendi Kuruyemiş, müşterinin kredi kartı hesabından tahsilat gerçekleştirilememesi durumunda, müşterinin ilgili hizmetleri askıya alma veya sözleşmeyi tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

SINIRLI SORUMLULUK
Efendi Kuruyemiş, Müşteriye sağlanan hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarfedecektir. Bununla beraber Efendi Kuruyemiş, Müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez. Müşterinin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir servisin kullanımından ve/veya kullanılamamasından dolayı oluşabilecek direkt ve/veya dolaylı zararlarında Efendi Kuruyemiş'nin sorumluluğu, en fazla sağlanan hizmetlerin toplam bedeli kadar olabilir.

KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ
Aksi belirtilen durumlar hariç, müşterinin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak  Efendi Kuruyemiş kayıtları geçerli sayılacaktır.

SÖZLEŞMENİN SONA ERMESİ
Efendi Kuruyemiş, Müşteriye 5 iş günü önceden yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin Efendi Kuruyemiş 'ye ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, müşteriye iade edilir. Müşterinin kredi kartından hizmetlerle ilgili tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda, Efendi Kuruyemiş sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, 5 iş günü önceden haber vermek şartı ile, Efendi Kuruyemiş ‘ye yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandırabilir.

ONLINE SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ
Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Efendi Kuruyemiş 'nın web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Efendi Kuruyemiş hizmetlerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

HESABINIZIN YÖNETİMİ
Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve şifre almanız gerekmektedir. E-posta adresiniz ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize müşteri kodunuz ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman e-posta adresi ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. E-posta adresinizin ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. E-posta adresiniz ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ
Kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alanadı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Sizden topladığımız kişisel bilgileri burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağımızı taahhüt ediyoruz. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağımızı kabul ediyoruz. Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul ediyorsunuz.

Sözleşme hakkında herhangi bir sorunuz, endişeniz veya ayrıntılı bilgi talebiniz varsa lütfen info@efendikuruyemis.com.tr e-posta adresinden veya 0000 000 00 00 numaralı destek hattımızdan bizimle iletişime geçiniz.